Lietuva BĮ projektų veikloje šiuo metu dalyvauja kaip priimančioji šalis ir įvairiose įgyvendinimo stadijose Lietuvos teritorijoje yra vystoma 20 BĮ projektų. Daugiausia projektų yra susiję su vėjo jėgainių parkų įrengimu, 3 projektai – su biodegalų gamyba, 1 projektas – su atliekinių dujų, susidarančių naftos gavybos metu, panaudojimu automobilinių dujų ir elektros energijos gamybai, taip pat 1 projektas – su Lapių sąvartyno biodujų panaudojimu kombinuotai elektros ir šilumos gamybai ir 2 projektai – su azoto suboksido išmetimų mažinimų AB „Achema“ gamykloje. Biodegalų gamybos BĮ projektų vykdymas yra sustabdytas.
Jeigu būtų įgyvendinti visi planuojami BĮ projektai, per 2008-2012 m. laikotarpį išmetamas ŠESD kiekis Lietuvoje galėtų sumažėti apie 10,3 mln. t CO2e. Tame tarpe planuojamas taršos sumažinimas 2008-2012 m. laikotarpiu įgyvendinus azoto suboksido išmetimų mažinimo chemijos pramonėje projektus 4 732 541 ir 2 603 560 tCO2e.
Daugiausia BĮ projektų sudaro vėjo elektrinių projektai (13 iš 20). Egzistuojančias kliūtis vėjo elektrinių parkų plėtrai atspindi tai, kad 2009 m. spalio mėn. 25 vėjo elektrinės (arba vėjo elektrinių parkai) buvo prijungtos prie tinklo ir iš jų tik 5 didesnės kaip 250 kW galios. Iš jų viena - 630 kW, antra - 2 MW galios. Kiti trys projektai įgyvendinami kaip BĮ projektai.
BĮ projektams, kurie įtakoja taršos sumažėjimą ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiuose įrenginiuose (pavyzdžiui, vėjo elektrinės), yra nustatytas BĮ projektų rezervas - 1 292 186 TMV (ERU). TMV iš BĮ rezervo atidedami tiems projektams, kuriems Aplinkos ministerija suteikė Patvirtinimo raštą (Letter of Approval, LoA).