Mažai derlingų žemių apželdinimas mišku

Pagal EŽŪFKP yra numatytos dvi priemonės, kuriomis skatinamas miškų įveisimas. Tai yra:

  • Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku. Pagal šią priemonę iki 2013 m. numatyta skirti 47,37 mln. eurų.
  • Pirmas ne žemės ūkio paskirties žemės ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku. Pagal šią priemonę iki 2013 m. numatyta skirti 36,34 mln. eurų.

Šios priemonės yra kompensacinio pobūdžio ir įgyvendinamos siekiant skatinti žemės ir ne žemės ūkio paskirties žemės apželdinimą mišku, kaip alternatyvų žemės naudojimo būdą, mažinant priklausomybę nuo žemės ūkio veiklos, bei plėtoti miškininkystę, siekiant Lietuvos miškingumo didinimo programoje ir Lietuvos miškų ūkio politikoje bei jos įgyvendinimo strategijoje užsibrėžto tikslo – iki 2020 m. padidinti šalies miškingumą 3 proc. 2006 m. miškai užėmė 2 121 tūkst. ha žemės plotą arba tai sudarė 32,5 proc., vadinasi iki 2020 m. miškų bendras plotas turėtų sudaryti apie 2 317 tūkst. ha arba 196 tūkst. ha daugiau. Planuojama, kad ne mažiau kaip 30 proc. įveistų miškų sudarys lapuočiai medžiai. Trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai sudarys apie 20 proc. bendro apželdinto miškų ploto. Sykį apželdinus plotą mišku ir pakeitus žemės ūkio žemės paskirtį į miškų, paskirties vėliau keisti nebus galima. Dėl šios priežasties, būsimiems miškų savininkams sunku apsispręsti dėl miško įveisimo.

Numatyta skatinti energetinių augalų auginimo plantacijų įveisimą mažai derlingose žemėse. Šiuo metu taikoma parama už energetinių augalų pasėlius sudaro 45 eurų/ha.
RELATED ARTICLESExplain
Kova su klimato kaita Lietuvoje
Lietuvos klimato kaitos politika ir priemonės
Esamos priemonės
Priemonės įtakojančios atskirus sektorius
Žemės ūkis
Mažai derlingų žemių apželdinimas mišku
Miškininkystė
Nitratų direktyvos (91/676/EEB ) įgyvendinimas
Aplinkosauginių reikalavimų griežtinimas
Dirvožemio anglies kaupimo funkcijos žemės ūkyje stiprinimas
Ekologinis ūkininkavimas
Natura 2000
Tiesioginės išmokos už ūkininkavimą
Žemės ūkio veiklos nutraukimas
Graph of this discussion
Enter the title of your article


Enter a short (max 500 characters) summation of your article
Enter the main body of your article
Lock
+Comments (0)
+Citations (0)
+About
Enter comment

Select article text to quote
welcome text

First name   Last name 

Email

Skip